registrace zde | zapomenuté údaje

 
článkyfotogalerievideaporadnadiskuzee-shop
Párty prodej Tarra

Pyrotechnika

Výroba pyrotechniky

18211 zhlédnutí

15. 4. 2011 přidal: Pyromania.cz

Světelné pyrotechnické efekty

15567 zhlédnutí

29. 10. 2010 přidal: Pyromania.cz

Výroba pyrotechniky – část 2

14244 zhlédnutí

1. 6. 2011 přidal: Pyromania.cz

Jak fotit ohňostroj

11377 zhlédnutí

10. 12. 2010 přidal: Pyromania.cz


Čína – „Země středu světa“

Jako každý rok, i letos je před námi cesta do Číny za našimi dodavateli pyrotechniky. Jelikož jsme si vědomi toho, že ne každý bude mít možnost se do Číny osobně podívat, rozhodli jsme se Vám tuto zemi představit alespoň zprostředkovaně článkem a připojenou fotogalerií.

více 23. 4. 2012 Pyromania1

NOVINKY V NABÍDCE PYROTECHNIKY PRO NADCHÁZEJÍCÍ SEZONU

Plánujete ohňostroj a hledáte něco neobvyklého, co přihlížejícím vezme dech? Nebo jenom chcete vyzkoušet něco nového, co jste doposud neměli možnost použít? Potom si zajisté vyberete z široké nabídky single shotů a single row shotů, které jsme nově zahrnuli do našeho sortimentu zboží.

více 6. 3. 2012 Pyromania1


 

10. ročník festivalu ohňostrojů v Liuyangu

Za hlavní město ohňostrojů, často označované také jako město pyrotechniky, bývá považován čínský Liuyang. Ve dnech 19. až 21. října 2011 se zde konal International Fireworks Festival neboli Mezinárodní festival ohňostrojů.

více 13. 2. 2012 Pyromania1

Práce v oblacích aneb Rozhovor s odpalovačem ohňostrojů

Jedna, dva, tři, pal… To jsou snad nejčastější slova, která při své práci slýchává odpalovač ohňostrojů. Postava, která se vší skromností stojí za tím, co se odehrává na obloze – připravuje ohňostrojné představení od jeho barevného spektra, efektů až po samotné odpálení, přičemž usiluje o to, aby zážitek přihlížejících byl co nejintenzivnější.

více 20. 10. 2011 Pyromania1


 

Výroba pyrotechniky – část 5

Zasvěceni do výroby rozmanitých pyrotechnických produktů, jako jsou rakety, kulové pumy nebo kompaktní ohňostroje, se v této části seriálu podíváme na neméně zajímavou výrobu barvami a jiskrami překypujících fontán.

více 8. 9. 2011 Pyromania.cz

Výroba pyrotechniky – část 4

Kulové pumy, kompaktní ohňostroje a jaké jsou další pyrotechnické výrobky? Rakety. V této části se tedy blíže podíváme na jeden z nejstarších produktů zábavní pyrotechniky.

Když se řekne raketa…

více 21. 7. 2011 Pyromania.cz


 

Výroba pyrotechniky – část 3

Se základními komponenty pyrotechnických výrobků (černým prachem a světličkami), stejně tak i s tzv. královnami ohňostrojů – kulovými pumami – jsme již obeznámeni. Nyní si vezmeme pod drobnohled další velmi oblíbený pyrotechnický výrobek, kterým jsou kompaktní ohňostroje nebo též kompakty.

více 20. 6. 2011 Pyromania.cz

Výroba pyrotechniky – část 2

V úvodní části seriálu jsme nastínili to nejprimárnější, co je součástí každého pyrotechnického výrobku, tedy černý prach a světličky. Nabyté vědomosti nyní uplatníme a za pomocí těchto základních komponentů sestavíme kulové pumy, pyrotechnické výrobky, které vytvářejí na nebi různobarevné efekty libovolných tvarů – třeba iniciály, srdce atp.

více 1. 6. 2011 Pyromania.cz


 

Výroba pyrotechniky

Na naší cestě po stopách pyrotechniky jsme už nahlédli do mnoha jejich zákoutí. Přes nádherné světelné a barvené efekty viditelné na rozzářené noční obloze se přesuneme hlouběji, přímo do nitra jednotlivých výrobků a ještě mnohem dál, než jsme zašli, když jsme se zaměřili na jejich niterné, avšak nejdůležitější části. Rozložíme výrobky v prach a následně je krok za krokem „poskládáme“, až je ve finále necháme zazářit. Zkrátka se z nás na chvíli stanou výrobci ohňostrojů. Tak se pohodlně usaďte a připoutejte, protože seriál právě odstartoval.

více 6. 4. 2011 Pyromania.cz

Výsledky soutěže o nejlepší designerský talent

Chtěli bychom Vás informovat o výsledcích 1. ročníku soutěže o nejlepší designérský talent, která byla ukončena 28.2.2011.

více 8. 3. 2011 Pyromania1


 

Den plný lásky a překvapení

Ještě pár dní zbývá do nejromantičtějšího dne v roce, který slaví mnoho lidí po celém světě. I když svátek svatého Valentýna není naším národním dnem, získal po pádu železné opony, kdy k nám byl importován z USA, na velké oblibě zejména mezi mladými. 14. únor je tak již tradičně spojen s vyznáním a láskou, kterou si zamilovaní navzájem prokazují květinami, přáními, sladkostmi a jinými dary.

více 9. 2. 2011 Pyromania.cz

Pyrotechnika je dostupnější

Milovníci a příznivci pyrotechnických výrobků jsou jistě obeznámeni s novým zákonem 148/2010 Sb. o prodeji pyrotechnických výrobků, který vešel v platnost v prázdninovém období minulého roku, konkrétně 1. 7. 2010. Pokud jste se s ním ještě neseznámili nebo jsou Vám jen letmo známy některé útržky, čtěte následující řádky, v nichž jsme pro Vás zrekapitulovali to nejpodstatnější.

více 2. 2. 2011 Pyromania.cz


 

Odpalování pyrotechniky

Představme si situaci, okamžik, kdy s dětmi zapalujeme motýlky, včeličky, s přáteli třeba kompakty, rakety nebo čekáme na slavnostní rozzáření noční oblohy. Možná Vám v tuto chvíli také prolétla hlavou myšlenka, co je vlastně ta zápalná šňůra a existuje také třeba něco jiného, čím můžeme odpalovat? A a jak vypadá ten moždíř?

více 27. 1. 2011 Pyromania.cz

Plesová sezóna aneb Čas plný noblesy, veselí a barev

Plesová sezóna začala a my tedy nastupujeme do rozjetého vlaku, abychom byli aktuální a přinesli Vám co možná nejvíc informací i zajímavostí. Ptáte se, proč tuto událost spojujeme s pyrotechnikou? Možná budete překvapeni, jak dalece to spolu souvisí.

více 20. 1. 2011 Pyromania.cz


 

Pyrotechnické výrobky II

… nyní se v ní na chvíli zastavíme a zadíváme se do proudících jisker pestrobarevných fontán, poté zažehneme zápalné šňůry dalším výrobkům a raketovou rychlostí proletíme třídy následující, až přistaneme na odborné úrovni, na stupínku profesionálního odpalovače ohňostrojů.

více 13. 1. 2011 Pyromania.cz

Pyrotechnické výrobky

Zná je většina, ale ví také, jaký světelný efekt ten který výrobek vydává, na jakém principu funguje, čím to, že září, jiskří a co je jeho součástí?
Popsáním jednotlivých pyrotechnických výrobků Vám chceme pomoci zorientovat se v široké nabídce pyrotechnického sortimentu, abyste věděli …

více 6. 1. 2011 Pyromania.cz


 

Vyhlášení soutěže o nejlepší videozáznam

V katogerii fotografie se bohužel nenašel nikdo, kdo by naši galerii obohatil, nicméně relativně hojná účast proběhla v sekci videozáznam. Ze všech soutěžících byl porotou složenou z pracovníků firmy Tarra pyrotechnik vybráni následující vítězci …

více 23. 12. 2010 Pyromania.cz

Konec roku je na blízku

I v následujícím roce připravujeme mnoho zajímavých článků, aktualit a informací. Pod lupu si třeba vezmeme jednotlivé pyrotechnické výrobky a nezůstaneme pouze u jejich specifikace, ale podíváme se přímo do jádra věci. Takže se opravdu máte na co těšit.

více 21. 12. 2010 Pyromania.cz


 

Oslavy konce roku

Přeplněné ulice, stejně tak bary, restaurace, dobré jídlo, pití, přátelé a úsměvy, takové jsou oslavy konce starého roku, které vrcholí přípitkem a opulentním rozzářením noční oblohy …

více 20. 12. 2010 Pyromania.cz

Jak fotit ohňostroj

Stran v kalendáři pomalu ubývá, je čas „oprášit“ fotoaparáty, nabít baterie, vyleštit objektivy a dát Vám několik málo doporučení, jak na to, aby Vaše fotografie byly ostré, originální a plné barevných světelných efektů.
Přečtěte si názory, zhlédněte snímky a vyzkoušejte rady zkušeného amatérského fotografa Ing. Marka Mantiče.

více 10. 12. 2010 Pyromania.cz


 

«« první stránka « předchozí 1 .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 následující » poslední stránka »» 

© 2009–2012 MARFreklamní agentura, grafické studio a tvorba webových stránek © 2009–2012 TARRA PYROTECHNIK s.r.o.